Konkurs NanoArt 10

-9

Zaproszenie do udziału w IV edycji międzynarodowego Konkursu NanoArt  im. profesora Tadeusza Malińskiego

W związku z sukcesem trzech pierwszych edycji międzynarodowego Konkursu NanoArt im. profesora Tadeusza Malińskiego (2012, 2015, 2017), paryska Galeria Roi Doré ogłasza czwartą edycję tego wydarzenia.

Profesor Tadeusz Maliński jest światowej sławy ekspertem z zakresu medycyny, farmakologii i chemii, pionierem nanomedycyny, dwukrotnie nominowanym do Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i medycyny. Jego działalność pozostaje jednak mało znana szerszej publiczności. Konkurs NanoArt ma na celu uhonorowanie innowacyjnej działalności profesora Malińskiego oraz propagowanie wiedzy o niej, dostarczając zarazem artystom nowych źródeł inspiracji. Dowiedz się więcej

Tym samym, Konkurs wpisuje się w wielowiekową tradycję związków między sztuką a nauką, nadając jej jednocześnie nowy wymiar dzięki odwołaniu do najnowszych technologii. Dowiedz się więcej


Aby wziąć udział w Konkursie, należy stworzyć jedno dzieło zainspirowane odkryciami profesora Malińskiego i wypełnić warunki określone przez Organizatora.

Wymagania:

  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Konkursu (kliknąć) zgodnie z podanymi wskazaniami, najpóźniej do 25 maja 2019 r.

  • Zgłosić jedną pracę inspirowaną działalnością profesora Malińskiego, która nigdy nie brała udziału w innym konkursie i nieprzekraczającą określonych regulaminem wymiarów (70 x 90 cm).

  • Zapoznać się i zaakceptować regulamin Konkursu dostępny tutaj (kliknąć)

Nagrody:

  • I Nagroda: nagroda pieniężna w wysokości 1000 $, ufundowana przez profesora Tadeusza Malińskiego, oraz wystawa indywidualna w Galerii Roi Doré.

  • II Nagroda: nagroda pieniężna w wysokości 500 $, ufundowana przez profesora Tadeusza Malińskiego.

  • III Nagroda: nagroda rzeczowa, ufundowana przez Roi Doré Bijoux.

Galeria Roi Doré zastrzega sobie prawo do nieprzyznania jednej lub więcej nagród.

Dzieła finalistów zostaną zaprezentowane na wystawie zbiorowej (czerwiec-lipiec 2019), zorganizowanej przez Galerię Roi Doré. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca 2019 r., w obecności profesora Malińskiego.

 

UWAGA!

Artyści, których prace zakwalifikowane zostaną do finału Konkursu, proszeni będą o dostarczenie do Galerii swoich dzieł na koszt własny najpóźniej do 10 czerwca 2017.
Dzieła zakwalifikowane do finału i zaprezentowane na wystawie zbiorowej należy po wystawie odebrać na koszt własny we wrześniu 2017, najpóźniej 30 września 2017 r.

 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Konkursu pod adresem https://www.art-nano.com/join-artnano.


Poniżej link do artykułu Andrei Gibson (Ohio University, USA) “Artists celebrate Malinski’s nanomedicine work in Paris exhibit”, poświęconego I edycji Konkursu NanoArt (2012):

http://www.ohio.edu/research/communications/nanoart.cfm

affiche_19_70x100_7.jpg
logo_Roi_Doré_web.png
logo gold 204x204.png
logo_en.png
TVPPolonia.jpg