top of page

Galerie Roi Doré

Galeria Roi Doré jest renomowaną paryską galerią, usytuowaną w centrum artystycznej dzielnicy Paryża, Le Marais, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Picassa. Miarą jej sukcesu jest zarówno jakość i liczba zorganizowanych wystaw, jak i fakt, że działa ona nieprzerwanie od 2010 roku na trudnym, francuskim rynku sztuki.

Głównym założeniem Galerii jest prezentacja najciekawszych postaci polskiego życia artystycznego we Francji. Od początku swojego istnienia zaprezentowała ona wielu artystów – tak uznanych, jak i początkujących – dotykających różnych problemów i posługujących się różnymi środkami wyrazu, od tradycyjnych aż po nowoczesne, takie jak instalacje i performanse.

Ponadto, Galeria Roi Doré jest także otwarta na inne dziedziny sztuki: w jej salach organizowane są koncerty, wieczory poetyckie, teatralne czy spotkania z reprezentantami świata nauki. Galeria bierze też aktywny udział we francuskim życiu kulturalnym, m.in. w organizowanych przez władze dzielnicy Le Marais corocznych „Journées Nomades” czy w prestiżowym biennale „Mois de la Photo”.

W 2014 roku Galeria Roi Doré za zorganizowaną przez siebie wystawę „Jan Lebenstein. In memoriam”, zaprezentowaną w Paryżu i w Nowym Jorku, otrzymała wyróżnienie za najlepszy projekt polonijny od Ministra Spraw Zagranicznych.

Wystawy organizowane przez Galerię cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sztuki, jak i pozytywnymi opiniami krytyków. Jest to miejsce unikatowe, przyciągające zarówno przyjaciół i amatorów polskiej kultury – w szerokim znaczeniu tego słowa – jak i międzynarodową publiczność, spragnioną mocnych wrażeń artystycznych, niezależnie od pochodzenia twórcy.

Od 2012 r., Galeria organizuje regularnie międzynarodowy Konkurs artystyczny NanoArt im. profesora Tadeusza Malińskiego. Dowiedz się więcej

logo_Roi_Doré_web.png
logo gold 204x204.png
logo_en.png
TVPPolonia.jpg
bottom of page